Prirodne zamjene za šećer

Prirodne zamjene za šećer

16 proizvoda

Zahăr de cocos BIO, 250 g, Dragon Superfoods
Organski kokosov šećer
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organski kokosov šećer

Rasprodaja od €4,19€16,76 / kg
Organske datulje u prahu
Organske datulje u prahu
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organske datulje u prahu

Rasprodaja od €5,27€21,08 / kg
Organski sirup od datulja
Organski sirup od datulja
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organski sirup od datulja

Rasprodaja od €7,43€15,81 / kg
Rasprodan
BIO Eritritol, prah
BIO Eritritol, prah
Bio Siegel
Dragon Superfoods

BIO Eritritol, prah

Rasprodaja od €5,89€23,56 / kg
Organic Date Paste, 500 gr, Dragon Superfoods
Organic Date Paste, 500 gr, Dragon Superfoods
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organic Date Paste, 500 gr, Dragon Superfoods

€5,99 €11,98 / kg
Rasprodan New
Organski javorov sirup
Organski javorov sirup
Bio Siegel
Smart Organic

Organski javorov sirup

Rasprodaja od €8,99€35,96 / kg
Organic Agave powder, 250g, Dragon Superfoods
Organic Agave powder, 250g, Dragon Superfoods
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organic Agave powder, 250g, Dragon Superfoods

Od €4,79€19,16 / kg
New
Organski javorov sirup, jantar
Organski javorov sirup, jantar
Bio Siegel
Smart Organic

Organski javorov sirup, jantar

Rasprodaja od €9,59€38,36 / kg
Rasprodan
Organic Agave Syrup, 400 g, Dragon Superfoods
Organic Agave Syrup, 400 g, Dragon Superfoods
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organic Agave Syrup, 400 g, Dragon Superfoods

Rasprodaja od €4,79€11,98 / kg
New
Organic Yacon Powder, 200g, Dragon Superfoods
Organic Yacon Powder, 200g, Dragon Superfoods
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organic Yacon Powder, 200g, Dragon Superfoods

Od €13,29€66,45 / kg
Organic Yacon Syrup, 250 g, Dragon Superfoods
Organic Yacon Syrup, 250 g, Dragon Superfoods
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organic Yacon Syrup, 250 g, Dragon Superfoods

Rasprodaja od €10,39€41,56 / kg
New
Organic Palm Sugar, 250g, Dragon Superfoods
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organic Palm Sugar, 250g, Dragon Superfoods

Rasprodaja od €4,31€17,24 / kg
New
Organski mesquite prah
Organski mesquite prah
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organski mesquite prah

Rasprodaja od €6,23€31,15 / kg
Rasprodan
Organic Coconut Blossom Nectar, 400 g, Dragon Superfoods
nectar din flori de cocos BIO
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organic Coconut Blossom Nectar, 400 g, Dragon Superfoods

Rasprodaja od €7,39€18,48 / kg
New
Organic Agave Syrup, Raw, 400g, Dragon Superfoods
Organic Agave Syrup, Raw, 400g, Dragon Superfoods
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organic Agave Syrup, Raw, 400g, Dragon Superfoods

Rasprodaja od €5,79€14,48 / kg
New
Organic Xylitol, 250g, Dragon Superfoods
Organic Xylitol, 250g, Dragon Superfoods
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organic Xylitol, 250g, Dragon Superfoods

Rasprodaja od €6,99€27,96 / kg
New

Zašto zamijeniti šećer prirodnim zaslađivačima?

Rafinirani šećer u velikim količinama uzrokuje nagle skokove i padove energije, uzastopne napadaje gladi, metabolički stres te dugoročno probleme sa zubima i tjelesnom težinom. Kada slatkoća dolazi iz blažih izvora, tvoje tijelo bolje reagira. Zato smo odabrali varijante koje lagano zaslađuju i imaju zanimljiviji nutritivni profil:

javorov sirup daje karamelnu notu;

kokosov šećer ima niži glikemijski indeks od običnog šećera;

meskit daje okus karamele;

datuljin prah zadržava vlakna voća.

Za recepte s manjim kalorijskim unosom možeš upotrijebiti eritritol. Svi se ovi zaslađivači izvrsno kombiniraju s BIO proizvodima za kuhanje i pečenje te s tvojim svakodnevnim receptima.

Prirodni zaslađivači prikladni za svaki desert

U našoj kolekciji otkrit ćeš:

Organski javorov sirup u varijanti Amber ili klasični, idealan za palačinke, kavu s biljnim mlijekom ili domaću granolu.

BIO kokosov šećer za zlatna peciva, kekse i banana bread.

Prah od datulja koji se dobro otapa u smoothiejima, jogurtu ili chia pudingu.

Mesquite u prahu, zaslađivač od mahuna prosopisa, blagog karamelastog okusa, odličan za kaše, palačinke ili latte.

Za niskokalorične recepte odaberi BIO eritritol.

Imamo i Demeraru ili Muscovado za one koji žele klasičnu teksturu, ali s bio certifikatom.

Kako ih koristiti:

Doručak. Jedna žličica javorovog sirupa preko zobene kaše, uz voće i orašaste plodove.

Pečenje. Zamijeni bijeli šećer kokosovim šećerom u muffinima ili prahom od datulja u keksima.

Napitci. Mesquite u latteu s bademovim mlijekom, eritritol u limunadama ili hladnom čaju.

Grickalice. Lagano zaslađivanje domaće granole ili zobenih kuglica.

Zajedno s bio superhranom i BIO biljnim proteinima možeš lako poboljšati nutritivni profil deserata. Tako zadržavaš kontrolu nad količinom i sastojcima, a nepce ostaje zadovoljno.

Proizvodi se lako doziraju, imaju čist okus i dobro funkcioniraju u jednostavnim ili složenijim receptima. Započni s 20 do 30 posto manjom količinom u odnosu na šećer, isprobaj i prilagodi prema vlastitom ukusu. S vremenom ćeš vidjeti da slatko ne mora biti komplicirano da bi bilo ukusno.

S Bett’r Foodom u desertima prirodni zaslađivači čine život slađim, a brige manjima.

Često postavljana pitanja

Prirodni zaslađivači potječu iz biljnih izvora i često se smatraju zdravijom alternativom rafiniranom šećeru jer ne sadrže dodane kemikalije i ne prolaze kroz intenzivnu industrijsku obradu. Daju slatkoću, ali imaju slabiji učinak na razinu šećera u krvi te u nekim slučajevima pružaju dodatne prehrambene koristi poput vitamina i minerala.

Među najpopularnijim organskim alternativama su kokosov šećer, eritritol, javorov sirup i prah od datulja. Svaka od njih ima svoje specifične karakteristike, a izbor ovisi o osobnim preferencijama.

Prirodni zaslađivači poput kokosovog šećera, eritritola, javorovog sirupa i praha od datulja potječu iz biljnih izvora i manje su obrađeni od sintetičkih. Ne sadrže kemijske dodatke i mogu pružiti dodatne koristi, poput vitamina i minerala.

Kokosov šećer prirodni je zaslađivač dobiven iz nektara cvjetova kokosove palme. Ima niži glikemijski indeks od bijelog šećera, što ga čini boljim izborom za ljude koji žele kontrolirati razinu šećera u krvi. Sadrži male količine minerala poput kalija, magnezija i cinka.

Eritritol je prirodni zaslađivač s gotovo nula kalorija koji ne utječe na glikemiju. Slađi je od šećera, ali ima sličan okus i ne uzrokuje porast šećera u krvi. Često ga preferiraju ljudi koji slijede keto prehranu ili način prehrane s malo ugljikohidrata.

Javorov sirup prirodni je zaslađivač dobiven isparavanjem vode iz javorova soka. Bogat je antioksidansima i mineralima poput mangana i cinka. Može se koristiti u napitcima, desertima ili kao preljev za palačinke i vafle, predstavljajući zdraviju alternativu rafiniranom šećeru.

Prah od datulja dobiva se mljevenjem osušenih datulja i pruža prirodnu slatkoću. Dobar je izvor vlakana, vitamina i minerala poput kalija i magnezija. Može se upotrebljavati u raznim desertima, smoothiejima ili toplim napitcima za dodatnu slatkoću i prehrambene dobrobiti.

Eritritol je najprikladniji za ljude koji žele izbjeći oscilacije šećera u krvi jer je njegov utjecaj minimalan. Kokosov šećer ima niži glikemijski indeks od rafiniranog šećera, ali ipak utječe na razinu glukoze u krvi. Javorov sirup i prah od datulja također su dobre opcije, ali treba ih konzumirati umjereno jer je njihov indeks viši.

Da, svi su ti zaslađivači prikladni za kuhanje i pečenje. Kokosov šećer i javorov sirup upotrebljavaju se i u slatkim i u slanim receptima. Eritritol je idealan za recepte s niskim udjelom kalorija, a datuljin prah prikladan je za sirove deserte ili smoothije.


Proizvodi Bettr Food, bez rafiniranog šećera, izvrstan su izbor za ljude koji žele smanjiti konzumaciju šećera i voditi zdraviji način života.